Web Analytics
Ubuntu 18.04 Kurulum Rehberi – Tech Skull
Sun. May 26th, 2019

Tech Skull

Everything Related To technology

Ubuntu 18.04 Kurulum Rehberi

1 min read

49 thoughts on “Ubuntu 18.04 Kurulum Rehberi

 1. 19 yıldır bilgisayar kullanıyorum sadece 1 yıl linux kullandım ve bu 1 yıl içinde 18 yılda karşılaşmadığım kadar sorunla karşılaştım linux dağıtımları kesinlikle kullanıcı dostu değil ve son kullanıcıya hitap etmiyor çok fazla vakit kaybı yaşatıyor.

 2. Bir bilgisayar mühendisi olarak şöyle bir yorum yapmak istiyorum, her yazılımın, gerek işletim sistemi gerek işletim sistemi üzerindeki yazılımların belirli bir amacı, bu amaca yönelik de bir kitlesi vardır.
  Kendim yıllardır Debian kullanıyorum ama kalkıp bir gün yahu neden bu klavyenin ışıkları ayarlanmıyor, neden bu oyuncu özellikleri falan çalışmıyor diye sormaya kalkıyor muyum? Hayır çünkü kimse oyun bilgisayarına kalkıp Linux kurup burada windowsta alacağı desteği, yaşayacağı sorunların güncelleme ile çözüleceğini düşünmüyor. Benim amacım programlama olduğu için debian kullanırken kendimi daha rahat ve özgür hissediyorum. Linux günlük kullanıcılar için uygun bir işletim sistemi değildir bana göre. Yani neden böyle bir video çekildi bilmiyorum ama bana kalırsa utanç verici bir durum. Videonun başında yapıcı bir eleştiri yapmayı planlıyordum ama fan tuşunun işletim sistemine bağlı olduğunu zannettiğini ve neden bunun ışıkları çalışmıyor dediğinde kayış koptu bende.

  Lütfen gta v için pc toplama rehberi videolarına geri dön burası senin alanın değil yavrum evladım.

 3. Binlerce tl verip bilgisayar yapıyorlar ama bios arayüzü benim 2005 model casper pc ile aynı arayüzüne sahip, güncel bir bios arayüzü yaptıramıyorlar, tamamen saçmalık yani. Ayrıca keşke önceden deneyip kursaydınız daha iyi olurdu.

 4. Terminal diye bir şey var, sanırım onun kısayolu da çalışmıyor ki açmadınız. 'lspci' external donanımları gösterir. Linux kullanmayı gram bilmiyorsunuz, bilgisayar toplamaya devam edin.

 5. Ya bu ukalâ recebin işi gücü windowsu övmek.Hiç bi boktanda çaktığın yok,yabancı forumlardan kopya çekip sanki problemleri kendin çözmüş gibi paylaşım yapıyosun.Yine windows 10 zımpırtısını övmüş tavsiye etmiş :=))Hey allahım ya.

 6. beyler linux değilde daha çok macOS daha yakın geliyor bana yeni sürümlerinde stabil çalışan yokmu acaba pc için daha önce eski sürümlerini kurtum pc ye ama ya ses çalışmadı ya wifi vs yenilerde uygun bişeyler çıktımı acaba takip eden varmı ?

 7. Linux distleri başlı başına boktur. Kimse bana herhangi bir dağıtımı gelip burada övmesin. Şuan pazarda hem mühendislik hem yazılım hem destek olarak en iyi 2 işletim sistemi Windows ve OSX dir. Bu işletim sistemleri ile yarışamaz bile linux dağıtımları. Özellikle yeni başladıysanız kurduğunuz dağıtımın kesinlikle piyasası olmalı yoksa tek bir döküman bulamazsınız en azından türkçü olarak. Bilinen dağıtımı kurdunuz şansınıza bağlı olarak bir çok sürücü sıkıntısı ve uygulama sıkıntısı çekeceksiniz. Saçma sapan kimsenin açıklayamadığı hatalar ile karşılaşabilir en ufak bir yanlış paket kurulumunda işletim sistemini götü başı ayrı oynar. İhtiyacınız olan uygulama-oyun linux dağıtımlarında yoktur. Alternatifi var yağğğ diyenlere bakmayın microsoft ve apple düşmanı saman beyinlilerdir. Linuxda hiç bir şeyin alternatifi yoktur hepsi kararsız çalışır. Linuxda hazırlanmış bir proje taşınırken yine projenin götü başı ayrı oynar. Uzun lafın kısası linux değil gidin Windows kullanın yada Apple işletim sistemini.

 8. Ubuntu kullanmasını bilmiyorsan bir zahmet kendine teknoloji editörü deme…linuxcular terminal kullanır herşeyi terminalle çözer ubuntu opensource bir işletim sistemi üstüne sende koyabilir hatta oradaki hataları kendin duzeltebilirsin ve bu işletim sistemi microsoft gibi kâr gutmedigi için stabil çalışmıyor olabilir mi acaba yemin ederim gözümden düştün…

 9. Bir cok yerde yanlış bilgi vererek linux'ü insanlardan soğutmuşsunuz hic olmadı nvida pek acık yazılımı sevmediği icin bu sorun var ama bunun icinde ayrı diverlarda var. linux güzeldir candır. cok azı bilgisayarlarda linux desteklemiyor acık yazılımı sevmediğinden dolayı ama cok fazlasıda linuxde tam destek veriyor örneğin lenovo, hp veya dell gibi ve bunun gibi birisürü.

 10. hocam "Abra A5 V13.2.1 15.6" Gaming Laptop" marka laptop almayı duşunuyorum. ve ubuntu işletim ssitemi kurmak istiyorum.
  bu konuda bilginiz varmı ?bu modele kuruulum yaptınızım ?
  çünkü bazı modullerde sorunsuz calısıyorken bazılarında problem oluyo ?
  yardımcı olarsanız sevinirim ?

 11. ben kurdum bile.ubuntu kurmak çok kolay, wifi kendini uçak moduna alıyor , kablolu kullanmak zorunda kaldım.
  diğer linuxların içinde en sorunsuzu bu ubuntu dur.

 12. Ubuntu hakkında bilgi topladıktan sonra çekseymışsiniz keşke.. Ubuntu uyku moduna uyumlu, sadece ayarlayını doğru yapman gerek. Aynı zamanda touch pad'de öyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.